Ekoteroristi ukázali konfiškáciu v priamom prenose

26.4.2021, 12:05

image

Ekoteroristi v priamom prenose ukázali, že sa absolútne neboja konfiškácie.

Je 5 a pol minúty do konca zo 45 minútového časového limitu (po limite sa ešte musí dokončiť začaté kolo a ešte ísť ďalšie) pre preteky elektrických formúl vo Valencii a na trať vychádza safety car. 

Lenže pozor, za každú minútu za safety carom sa vám odpočítavajú takmer dve percentá (1/52) batérie navyše (aj keď tie percentá fyzicky máte, samozrejme)!

Keďsafety car odišiel z trate, tak bolo 15 sekúnd do konca limitu, takže zostávali ešte 2 kolá a jazdci mali už len 2-8%! Da Costovi, ktorý šiel prvý, v nájazde do posledného kola zostávalo už len jedno percento a tak neskutočne spomalil a dokončil až s minútovou stratou, ale aj tak ho vylúčili, rovnako ako ďalších štyroch pretekárov, vrátane Olivera Rowlanda a Alexandra Simsa, ktorí prišli do cieľa na 2. a 3. mieste, ale už do posledného kola šli s nulou. Traja pretekári dokonca na konci posledného kola radšej zašli do boxov.

Usporiadatelia sa bránia tým, že pravidlo bolo zavedené kvôli tomu, aby boli preteky zaujímavejšie, pretože väčšinou sa jazdí na mestských okruhoch, kde sa príliš nedá predbiehať. Niekto môže mať stratégiu šetriť si energiu na záver.

Nyck de Vries, ktorý bol pred posledným kolom druhý, Nico Muller, ktorý bol dve kolá pred koncom až 15. (!), ale mal najviac energie, a Stoffel Vandoorne, ktorý bol len tesne pred ním, napokon obsadili pódium. Jean-Eric Vergne v poslednom kole stratil až 4 minúty(!!!), ale aj to mu napokon stačilo na 9.miesto...

Toto je ale jasný prípad toho, že ekoteroristi sa neboja konfiškácie a ukázali, že nebudete môcť využiť prostriedky, ktoré v skutočnosti máte...Štefan

Video: