Čo bol Event 201?

Event 201 bola simulácia pandémie uskutočnená 18.10.2019 (!!!) a bola zorganizovaná Svetovým ekonomickým fórom a nadáciou Gatesovcov.

"Event 201 simuluje šírenie nového typu koronavírusu preneseného z netopiera na prasa a z neho na človeka, ktorý sa začne prenášať z človeka na človeka a tak vznikne vážna pandémia. Patogén a choroba, ktorú spôsobuje, sú založené hlavne na SARSe, ale je viac prenášateľný v komunite ľuďmi s miernymi príznakmi.
Choroba začína na prasacích farmách v Brazílii, najskôr potichu a pomaly, ale potom sa začne šíriť rýchlejšie v zdravotníckych zariadeniach. Keď sa začne efektívne prenášať medzi chudobnými ľuďmi v predmestiach juhoamerických veľkomiest, začína sa epidémia. Cestovaním sa prenesie do Portugalska, USA, Číny ❗️ a do celého sveta. Najprv ju dokážu niektoré krajiny kontrolovať, ale šírenie pokračuje, prichádzajú ďaľšie vlny a žiadna krajina nedokáže udržať kontrolu.
Nie je šanca, že vakcína bude dostupná v prvom roku. Je len liek, ktorý dokáže zmierniť príznaky, ale nedokáže zabrániť šíreniu choroby.
Keďže všetci ľudia sú náchylní na vírus, v prvých mesiacoch pandémie sa počet prípadov každý týždeň zdvojnásobuje. Pri zvyšovaní počtu prípadov a úmrtí, ekonomické a sociálne dôsledky sa stanú čím ďalej tým vážnejšie.
Scenár končí po 18 mesiacoch s 65 miliónmi obetí. Pandémia sa spomaľuje, pretože menej ľudí bude môcť dostať vírus. Pandémia bude čiastočne pokračovať, kým nebude efektívna vakcína alebo kým premorenosť nedosiahne 80-90%. Potom sa asi stane endemickou detskou chorobou."
Náhoda, že sa elity pripravovali na pandémiu tesne pred ňou?Štefan