Feministka tvrdí, že mužov týrajú len vlastné deti

25.4.2021, 20:30

image

Snahy o politiku žiadneho dieťaťa naberajú na sile. Barbora Hubertová z Generálnej prokuratúry podľa TASR hovorí, že nárast násilia na mužoch zapríčiňujú len vlastné deti. Tieto výroky sú vážnym útokom na inštitút rodičovstva.

Prokurátorka tiež útočí na mužov tým, že "častým modusom operandi" je, že starší muž sa nasťahuje k matke a vydiera ju. Tiež ale uznáva, že násilie spôsobujú aj ženy. 

Dokonca hovorí až o tom, že ženy svoje matky tak vydierajú, že im až zakazujú vychádzať z domu.

Snaží sa odrádzať ľudí od toho, aby mali deti, naznačovaním, že by sa to mohlo diať veľmi často. "Keď seniora týra vlastné dieťa, je ťažké pre tú osobu prísť na políciu a oznámiť to, a ešte s ňou aj býva v jednej domácnosti, je to jeho krv, najbližší vzťah. Keď sa nám už takéto niečo oznámi, tak to už musí byť naozaj zlé, a aj my to tak vnímame." 

Prokurátorka ale chce vyšetrovať aj násilie na mužoch. Hovorí o tom, že obete ženského násilia málokedy nahlasujú trestný čin, niekedy je nahlásené príbuznými. "Ale ešte stále tu prevláda vnímanie mužskej roly, že chlap si má urobiť poriadok a buchnúť päsťou po stole, a čo má byť chlap čo týraný. Ozaj to psychologické násilie je čoraz horšie ako to fyzické," dodáva.

Nedovoľme, aby táto krajina vychovala druhé Cervanové...

Štefan