Povinné čítanie

24.4.2021, 23:30

image

Na stránke SITA som našiel veľmi zaujímavý blog, ktorý vystihuje krutú realitu dnešného sveta.

Najlepšie úryvky:

Máme ju tu znovu, milí priatelia. Tú, ktorú moja generácia veľmi dobre pozná, až intímne, s ktorou ma nekonečné skúsenosti, ktorú tisíc krát prezrela, ktorá ho neoklame, o ktorej vie veľa, lebo sa mu dostala do krvi už v detstve, v ktorej vyrastala, ktorej tváre pozná a pozná ju aj so zavretými očami, ktorú cíti na kilometre, ktorá len zavanie a ona už cíti víchor, ktorá len zašepká a ona už počuje hrom, ktorá len zabliká a ona už vidí blesky. Áno, takto odhalí neomylne moja generácia
totalitu. Máme ju tu znovu. Nemá červenú farbu, ani hnedú. Je ružová, oranžová, mení farby ako chameleón, privlastňuje si farby dúhy.

Americký prezident je stále považovaný za najmocnejšieho človeka na tejto planéte. Zrazu sa stane niečo nepredstaviteľné – niekomu z vedenia spomínaných platforiem sa nepáčil ako a čo hovorí.
Vypnú ho!Jednoducho, beztrestne a svojvoľne. Jednoducho mediálne eliminujú najsilnejšieho človeka na planéte kvôli názorom!!! Poviete si – však sú to súkromné spoločnosti, môžu. No, to je omyl. Nemôžu. To, že mohli, to je fašizmus! 

V rozhovore mi povedal, že situácia v USA začína byť v niektorých smeroch neúnosná – stáva sa normou, že kvalifikáciou už nie je vzdelanie, ale farba kože – čím tmavšia, tým lepšie, podobne je to aj so sexuálnou orientáciou. Zjednoduším to – byť bielym heterosexuálom začína byť minimálne podozrivé. ... Ako príklad si môžeme uviesť hnutie Black lives mater, ktoré svoj boj za „rovnoprávnosť“ doviedlo do banditizmu, lúpeží a ponižovania bielych.

Politická korektnosť ako taká je nezmyslom, predstavuje neprirodzený systém, 
ktorý ignoruje až znásilňuje ľudskú prirodzenosť a tým pádom je odsúdený na to, aby zlyhal. ... Ako nazvať systém, kde umelo vytvorený nárok a tzv. právo menšiny neguje prirodzené právo väčšiny? Neviem to nazvať inak, ako fašizmus.

V tejto pandémii je víťazstvo totality najjasnejšie, najhmatateľnejšie a najnepochopiteľnejšie. Lebo by som nikdy neuveril, ako sa ľahko, ochotne, nadšene a presvedčene, začneme vzdávať slobody. ... Vytvorili sme sieť dobrovoľných(!) udavačov, ktorí naozaj veria, že zachraňujú životy, ak vás udajú, že nemáte rúško! Táto bezbrehá idiotizácia národa je sama o sebe zločinom.

Veľkým problémom „politickej korektnosti“ je aktivistický prístup jej presadzovateľov. Samotný aktivizmus popiera demokratický prístup, lebo jeho cieľom je presadenie idey, názoru na základe presvedčenia a vnímania jedine správnej a jedine možnej cesty.

Strach je stav, kedy sa obyvateľstvo ovláda najlepšie, kedy sa v mene záchrany ochotne vzdáva svojich práv a slobody.

Nejaké záujmy sú nad záujmom zdravia a našich práv a slobôd. Je to tlak, ktorý prichádza z viacerých strán a prichádza postupne.

A čo keď niekto stlačí tlačidlo a vy sa k svojim peniazom nedostanete? Neveríte? Blbosť? A verili by ste pred rokom, že televízie vypnú prejav amerického prezidenta? Verili by ste, že americkému prezidentovi zablokujú konto na Twitteri, Youtube. Facebooku? Verili by ste tomu? Asi nie. A  – stalo sa! Lebo sa to mohlo stať.

Médiá som už spomínal. Je potrebné povedať, že niektoré z nich rezignovali na svoju úlohu – informovať a strážiť demokraciu. Zahalili sa klamlivým plášťom žurnalistiky len a len na to, aby slúžili vyšším záujmom neomarxistických elít, resp. progresivistickým skupinám.  Nehľadia na následky, hľadia len na cieľ. Nehľadia na zlo, hladia na pokyny.

Posledným problémom, nie že by ich nebolo viac, ktorému sa budem venovať, je, nazvime to – thunbergizácia ekológie a ochrany životného prostredia. ... Nezachránime nič. Absolútne nič!!! Len zlikvidujeme jedno odvetvie priemyslu, dodávateľov, zlikvidujeme pracovné miesta, zvýšime chudobu, sociálne napätie, skomplikujeme zásobovanie elektrinou, skomplikujeme mobilitu, celkovo teda – zvýšime chaos a anarchiu a znížime životnú úroveň.

Ukradli ste nám svet, kde nebola Gréta, kde nebolo MeToo, kde muži boli mužmi a nie ustráchanými nagelovanými pajácmi, kde pohladkať ženu nebolo dôvodom na trestné oznámenie za sexuálne obťažovanie, svet, kde sa facka medzi mužmi riešila fackou, kde cigareta nebola zločinom proti ľudskosti, kde sme neboli pod dozorom všade prítomných kamier, svet, v ktorom kura chutilo ako kura a nie ako pečená hydropónia, v ktorom sme si priazeň ženy nedobíjali smajlíkmi a emotikonmi, ale museli sme sa pred ňu postaviť a vyjsť s pravdou von. Ale hlavne – chcete nám ukradnúť slobodu. Chcete mi ukradnúť právo na názor. Chcem mať právo veriť aj hlúposti – lebo chcem, aj keď nebudem! Chcem vrátiť slovám ich pôvodný význam. Lebo neexistujú sociálne znevýhodnené skupiny, ako ich nazývate vy! Lebo mi to evokuje, že niekoho znevýhodňujem. Nie! To sú skrátka rómske osady a nič iné! Nevedel som, čo je Afroameričan, stále som si myslel, že je to černoch. Ale nie! To už je zle, už nie sú černosi. Nechcem tu imigrantov – moslimov a neznamená to, že nechcem pomáhať, že som sebec, alebo že som neznášanlivý. Nie! Ale viem, že naše náboženstvá sú nekompatibilné tak isto, ako aj naše kultúry. A viem aj to – predstavte si, viem, že tam, kde ich je veľa, vzniká množstvo problémov. Chcem svet, v ktorom učitelia mali rešpekt, svet, kde každé právo bolo vyvážené povinnosťou, kde nebola len hŕba práv a minimálne povinností, chcem svet, v ktorom lekári mali rešpekt, v ktorom cukor bol cukor a nie glukózový sirup, svet, v ktorom paradajka chutila ako paradajka a nie ako nedozretý melón. Chcem, aby ľudia vedeli čítať s porozumením, aby pre ženu nebola urážka a útlak stáť za sporákom, chcem, aby ženy chceli rodiť a nemuseli rátať stupienky stratenej kariéry za každé dieťa. Skrátka chcem normálny svet, nie túto nepodarenú karikatúru zvonára od Matky Božej! Takže – choďte niekam s politickou korektnosťou, prestaňte zneužívať, Grétu, uvedomte si, že sú len dve pohlavia, že čierny Homo sapiens sapiens je černoch, že dvaja homosexuáli skrátka nemôžu mať dieťa, lebo si ho nevedia urobiť, že perpetuum mobile neexistuje, že na planéte Zem sa skrátka striedajú doby ľadové a doby medziľadové a najmä si uvedomte, že keď si zámerne budeme sami likvidovať našu civilizáciu a kultúru, dažďu bude jedno, či bude pršať v Európe na kresťanov alebo moslimov, ale nám by to nemalo byť jedno. Inak nás ovládnu východné kultúry, vo svojej viere dôslední moslimovia a my skrátka zmizneme. Egyptská civilizácia tu bola vyše 3000 rokov a nakoniec zanikla.

Minulosťou, stále len nedávnou, je to, čo nazývame kritické myslenie. Kde sa zrazu podelo?

Ohrozenie nášho sveta, pokusy o obmedzenie slobody, pokusy o nelegitímnu vládu firiem, médií, pokusy o podrobenie si volených zástupcov a súdov týmito subjektmi, skrátka ide o koncentrovaný elixír toho, čo likviduje demokraciu. Už nie plíživo, ale rýchlo sa rozširuje fašizmus, alebo nejaká jeho odnož totality, popiera sa zdravý rozum, zákony prírody a od nás sa chce, aby sme tomu tlieskali a keď nie tlieskali, aby sme to aspoň útrpne brali na vedomie. Sme svedkami ďalšieho zlyhania demokracie, tentoraz nazývanej – liberálna demokracia. Tak, ako v prípade Nemecka v 30. rokoch minulého storočia, ani dnes demokracia nebola schopná, aspoň zatiaľ nie, ani neexistuje nádej, že by sa tak malo stať. Je jedno, za akú farbu sa skrýva totalita aký používa slovník. Podstatné sú mechanizmy, používané prostriedky a filozofia toho celého. Uprednostňovanie záujmu menšiny na úkor väčšiny použitím prostriedkov, ktoré ignorujú demokratické mechanizmy, najmä voľby.

K tomuto prispieva aj demontáž právneho štátu, ktorej svedkami sme v priamom prenose. Nevytvorili sme poistky, ktoré by zabránili zneužitiu demokracie. Naopak, dnes s údesom sledujeme, ako sa veľká časť v mene „vyššieho“ vykonštruovaného dobra vrhá do náručia novej totality a za sebou necháva svoju slobodu a integritu.

Všetci z vás niekde v pozadí mysle vedia, že s tým treba niečo robiť.  Neexistuje niečo také, že „toto sa nestane“! Viete prečo? Lebo všetko, čo sa môže stať, sa raz stane!!! Tak sa konečne spamätajte! Lebo ak sa môže stať, že prídete o slobodu, tak sa to stane! Nie – ono sa to už deje! Ak sa môže stať, že opäť príde fašizmus, tak sa to stane!  Nie – ono sa to už deje! Tak sa spamätajte a nenechajte si ukradnúť slobodu. Zbavte sa strachu, ten vás paralyzuje. Je to úplne jednoduché. Konečne sa nahnevajte, povedzte – už stačilo! A najmä – nebojte sa! Ešte raz – nebojte sa! Nie choroba vás paralyzuje. Nie bezmocnosť vás paralyzuje. Paralyzuje vás strach! Lebo nie ste bezmocní. Moc pochádza od vás a bez vás by aj najväčší Iluminát, najväčší manipulátor, najbohatší chrapúň, bol iba bezmocným idúcim v prázdne, hľadajúcim, kde by sa schoval. Oni majú moc od vás. Vy im dávate moc, moc manipulovať, moc zarábať, moc klamať, moc viesť vojny, a čo je najhoršie, dávate im moc brať vám moc. Takže – nebojte sa! Vy ste štát, vy ste moc!

 
Štefan (veľmi pekne ďakujem autorovi blogu. Lepšie by som to nenapísal ani ja!)